Čia ir Dabar

Siųsti el.paštu Spausdinti Facebook Linkedin Twitter

Kauniečiai autobusu galės vežtis ir dviračius (PAPILDYTA)

+ -
2012-04-25 10:50:00

Kauniečiai autobusu galės vežtis ir dviračius (PAPILDYTA)

Šią savaitę į Kauno gatves išriedėję autobusai su specialiais laikikliais dviračiams laukia pirmųjų savo klientų. Kauniečiai nuo šiol gali autobusais ne tik pasiekti reikiamą stotelę, bet kartu vežtis ir savo ekologišką dviratę transporto priemonę.

Ši paslauga yra teikiama 3-iojo maršruto autobusuose. Maršrutas, kursuojantis tarp 2-osios ir Onkologijos ligoninės, yra vienas ilgiausių mieste ir važiuoja per visus didžiuosius mikrorajonus, centrą, kuriame gausu lankytinų vietų, įrengti dviračių takai.

Darbo dienomis miesto gatvėmis kursuoja trys, o šeštadienį ir sekmadienį - du autobusai, turintys specialius laikiklius. Šie autobusai į stotelę atvažiuoja maždaug kas pusvalandį.

„Norintys autobusu vežti dviratį, apie turi informuoti vairuotoją. Tuomet jis išlipa ir įtvirtina dviratį. Vairuotojui grįžus į autobusą, dviratininkas turi sumokėti už važiavimą ir vežamą dviratį. Keleivis iš anksto turi informuoti vairuotoją, kurioje stotelėje ketina išlipti ir atsiimti savo dviratę transporto priemonę“, - teigė Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Pasak P. Kero, siekiant užtikrinti saugumą bei taupyti laiką, įtvirtinimo procedūrą galės atlikti tik autobuso vairuotojai, kurie yra apmokyti tai padaryti.

Autobusų priekyje sumontuoti specialūs laikikliai vienu metu leidžia vežti 2 dviračius. Dviratininkams, norintiems pasinaudoti šia paslauga, reikia įsigyti papildomą važiavimo bilietą. Moksleiviams, studentams ar senjorams, besinaudojantiems nuolaidomis, už dviračio vežimą reikės mokėti visą kainą.

Informaciją apie laiką, kada važiuoja autobusai su laikikliais, galima rasti ČIA (maršrutai pažymėti specialiu dviračio ženklu).

 

2012 04 20 informacija:
Nuo artėjančio pirmadienio, balandžio 23 d., į Kauno gatves išvažiuos pirmieji autobusai, kuriais kauniečiai galės vežtis ir savo dviračius. Išklausius Lietuvos dviratininkų bendruomenės bei transporto specialistų rekomendacijas, buvo nuspręsta, jog ši paslauga bus teikiama 3-iojo maršruto autobusuose. Šis maršrutas, kursuojantis tarp 2-osios ir Onkologijos ligoninės, yra ilgas, važiuoja per didžiuosius mikrorajonus, miesto centrą, kuriame gausu lankytinų vietų, įrengti dviračių takai.

„Skiriame daug dėmesio miesto dviratininkams: tvarkome dviračių takus, plečiame jų tinklą. Esu įsitikinęs, kad naujoji paslauga netruks pasiteisinti ir dviračių mėgėjams bus labai naudinga", - teigė miesto meras Andrius Kupčinskas.

Darbo dienomis miesto gatvėmis kursuos trys, o šeštadienį ir sekmadienį - du autobusai, turintys specialius laikiklius. Šie autobusai į stotelę atvažiuos maždaug kas pusvalandį. Informaciją apie laiką, kada važiuoja autobusai su laikikliais, galima rasti interneto svetainėje www.kvt.lt. (maršrutai pažymėti specialiu dviračio ženkliuku).

„Lietuvos dviratininkų bendruomenė jau kelerius kėlė šį klausimą. Dviratininkams pasitaiko įvairių netikėtumų, kartais sugenda dviratis. Tada jiems tenka jį pėstiems parsistumti namo. Pernai buvome sutarę su taksi paslaugas teikiančiomis firmomis, kad leistų automobiliais vežti dviračius. Šiemet į miesto gatves išvažiuos autobusai su specialiais laikikliais dviračiams", - pasakojo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Autobusų priekyje sumontuoti specialūs laikikliai vienu metu leis vežti 2 dviračius. Dviratininkams, norintiems pasinaudoti šia paslauga, reikės įsigyti papildomą važiavimo bilietą.

Jeigu dviratininkas bilietą pirks autobuse, jis kainuos 2 litus. Bilietą perkant spaudos kioske, jis kainuos šiek tiek pigiau. Moksleiviams, studentams ar senjorams, besinaudojantiems nuolaidomis, už dviračio vežimą teks mokėti visą kainą.

Norintys autobusu vežti dviratį privalės visų pirma leisti sulipti keleiviams be dviračių. Tada, priėjus prie priekinių durų, reikės informuoti vairuotoją, kad nori vežti dviratį ir palaukti kol jis išlips ir įtvirtins dviratį. Vairuotojui grįžus į autobusą, dviratininkas galės sumokėti už važiavimą ir vežamą dviratį. Keleivis iš anksto turės informuoti vairuotoją, kurioje stotelėje ketina išlipti ir atsiimti bagažą.

Kauno miesto savivaldybės informacija

 Žymos: Dviratis, autobusas
Kas vyksta Kaune?
  • 13:00 - 14:00
  • 14:00 - 15:00
  • 15:00 - 16:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...