PrieKaunis

Siųsti el.paštu Spausdinti Facebook Linkedin Twitter

Vilkiją papuošė medžio skulptūros

+ -
2012-08-20 09:47:04

Vilkiją papuošė medžio skulptūros

Rugpjūčio 18 d. Vilkijos gyventojai ir miesto svečiai būriavosi parke – visi nekantriai laukė Vilkijos rekreacinę zoną papuošusių skulptūrų atidengimo ir pristatymo ceremonijos. Nuo gegužės 15 d. vykdyto projekto „Bendruomeniškumo stiprinimas Vilkijoje supažindinant jaunimą, kitus bendruomenės narius su senaisiais amatais, puoselėjant krašto tradicijas“ metu Vilkijos parką papuošė net septynios daug simbolių talpinančios skulptūros.

„Buvo gana sunku atsirinkti, ką įamžinti. Kol vieną dieną pamaniau, kad ne didžiūnai statydavo valstybę – be mažųjų valstybė žlugtų. Tai ir kilo mintis išdrožti su šia vieta susijusius žmones, amatininkus“, – pasakojo idėjos iniciatorius Arūnas Sniečkus. Vilkijos parką papuošė muitininkas su pinigų ryšulėliu, keltininkas, žirgų užkalbėtojas, smuklininkas , vėliavininkas, nešantis vėliavą su vilku (anot A. Sniečkaus, šis gyvūnas siejasi su Vilkijos pavadinimu), kalvis ir žvejys.

„Džiaugiuosi, kad vykdomi tokie projektai, kurie jaunąją kartą supažindina su senaisiais amatais. Todėl visiems, įgyvendinusiems šį projektą, tariu nuoširdų AČIŪ“, – susirinkusiems svečiams skulptūrų pristatymo ceremonijoje sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popovienė. Mero vardu dėkodama už parko puoselėjimą ir medžio drožėjų plenero organizavimą R. Popovienė įteikė padėką 2010 m. įsikūrusio Vilkijos bendruomenės centro „Vilkijos atgimimas“ pirmininkei Romutei Jocienei, dievdirbiams Arūnui Sniečkui, Algirdui Vaištarui, Linui Saladžiui, Tomui Stambrauskui.

Anot renginyje dalyvavusio mero pavaduotojo Antano Makarevičiaus, labai džiugu matyti taip gražėjančią Vilkiją. „Kauno rajono šveicariškosios Alpės atgyja: miestas puoselėjamas, gražinamas. O tokių, kaip ši rekreacinių zonų įrengimas ir pritaikymas lankytojams – labai pagirtinas“, – sakė A. Makarevičius.

KRS informacija
Žymos: Vilkija
Kas vyksta Kaune?
  • 12:00 - 13:00
  • 13:00 - 14:00
  • 14:00 - 15:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...