Laisvalaikis

Siųsti el.paštu Spausdinti Facebook Linkedin Twitter

Apgyvendinimas Lietuvos liaudies buities muziejuje

+ -
2013-05-13 12:50:11

Apgyvendinimas Lietuvos liaudies buities muziejuje

Vieno didžiausių Europoje ir daugiausiai eksponatų turinčio etnografininio Lietuvos liaudies buities muziejaus, įkurto 1966 metais Rumšiškėse centre atidarytas XX a. pradžioje Raseinių rajone pastatytas Girkalnio namas. Šis namas į muziejų perkeltas 2003-2006 metais, o tarpukaryje priklausė gabiai siuvėjai. Nuo šiol jame taikomos ir apgyvendinimo paslaugos.

Girkalnio namas įrengtas išlaikant to laikmečio architektūrinį autentiškumą, išplanavimas visiškai nesiskiria nuo senųjų laikų, kai Girkalnio name dar virė lietuvių protėvių gyvenimas. Iš viso apgyvendinti jame galima iki 18 žmonių, name įrengti septyni gyvenamieji kambariai: penki dviviečiai, du triviečiai, svetainė bei akmenimis grįsta salė skirta edukaciniams užsiėmimams. Visi kambariai skirtingi, tarsi kiekvienas jų pasakotų vis kitą, senovėje išgyventą istoriją. Girkalnio namo svečiai turi galimybę rinktis kambarius ne tik pagal dydį, bet ir pagal jų interjerą – baldų įvairovę bei išdėstymą.


Didžioji dalis Girkalnio name esančių baldų surinkti iš žmonių, kurie nuo seno išsaugojo gilią praeitį menančius, šiuo laikmečiu itin vertingus daiktus. Liaudies buities muziejaus centre stovinti puošmena nuo šiol bus prieinama visiems, kurie norės savo šventę paversti išskirtine ir atmenama ilgam. Girkalnio namas bus puiki pramoga šalies svečiams bei tautiečiams, kurie pasirinks šią vietą švęsti nedidelėms vestuvėms, krikštynoms pagal senovines lietuvių tradicijas, verslo susitikimams, seminarams ir įmonių renginiams – visai šalia įrengta senovinė konferencijų salė.

Girkalnio namas ir jo visą parą saugoma teritorija galės pasigirti ne tik jaukiu žmonių apgyvendinimu, bet ir šalia esančiais patogumais. Svečiai turės galimybę pasimėgauti gardžiais lietuviškais patiekalais 30 žmonių talpinančioje arbatinėje arba karčiamoje, kuri vienu metu gali aptarnauti net iki 100 žmonių. Maistas šioje išskirtinėje vietoje gaminamas pagal lietuvišką kulinarinį sertifikatą. Svečiai, norintys iš arčiau susipažinti su tradicine lietuvių virtuve, turės galimybę mėgautis maistu net neišeidami iš Girkalnio namo kambarių.

Rumšiškių miestelio lankytojams, norintiems savo laisvalaikį paversti išskirtiniu ir turiningu, rekomenduojama aplankyti visą muziejaus teritoriją, pajodinėti žirgais ar pasivažinėti arkliais, ir, žinoma bent trumpam pagyventi senoviniame Girkalnio name.

Kontaktinis tel: +370 640 54713
El.p.: girkalnionamas@gmail.com
 

 Žymos: Girkalnio namas
Kas vyksta Kaune?
  • 13:00 - 14:00
  • 14:00 - 15:00
  • 15:00 - 16:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...