Laisvalaikis

Siųsti el.paštu Spausdinti Facebook Linkedin Twitter

Šventiniai stebuklai lėlių ir pasakų šalyje

+ -
2013-12-22 23:07:35

Šventiniai stebuklai lėlių ir pasakų šalyje
Kai krenta žvaigždė

Kaip ir kasmet Kauno valstybinis lėlių teatras savo žiūrovams dovanoja specialiai Naujamečiam laikotarpiui skirtus šventinius spektaklius. Didžiojoje salėje mažųjų laukia – Kalėdiniai stebuklai ir pramanai (spektaklis „Užkerėtas veidrodis“, rež. A. Stankevičius), Mažojoje salėje - jautri danų pasakininko H. K. Anderseno „Mergaitės su degtukais“ istorijos improvizacija (spektaklis „Kai krenta žvaigždė“, rež. A. Žiurauskas).

Didžiojoje salėje, virtusioje šalčiu dvelkiančiais Ledo rūmais, žiūrovus pasitinka akinamu grožiu žėrinti Sniego Karalienė. Neabejojanti savo žavesio galia, rūmų šeimininkė įtūžta, kai stebuklingas veidrodis netikėtai prabyla, kad už ją gražesnė - geraširdė mergytė Eglutė. Karalienė pažada plėšikų princesei Pramaniūgei gerai atsilyginti, jeigu ji, Juodosios Burtininkės Faustinos padedama, sutrukdys mergaitei patekti į šventę.
Bet, kaip ir dera šventinėse istorijose – viskas baigiasi laimingai.

Drauge su aktoriais profesionalais „Užkerėtame veidrodyje“ vaidina ir Kauno Senamiesčio progimnazijos moksleiviai – Estera Bartnikaitė, Gabija Gumuliauskaitė, Ąžuolas Vidmantas bei Panemunės pradinės mokyklos pirmokas Paulius Velavičius. Mažieji artistai atsakomybės scenoje visai nesibaimina ir didelio jaudulio nejaučia - juos žavi teatro užkulisiai ir galimybė vaidinti kartu su patyrusiais lėlių teatro aktoriais.
Daugiau nei dešimtmetį Kauno lėlių teatro Mažojoje salėje gyvuojantis spektaklis „Kai krenta žvaigždė“ ( rež. A. Žiurauskas) nepalieka abejingų įvairaus amžiaus žiūrovų, subtiliai ir jautriai atskleidžia į H. K. Anderseno pasakų pasaulį.

Šiame spektaklyje susipina įvairiausi danų pasakininko sukurti personažai ir Mergaitės su degtukais istorija. Tarsi realiame gyvenime scenoje praslenka abejingumas, savanaudiškumas, garbės ir turtų troškimas.
Pasitelkę mažajam žiūrovui patrauklias raiškos priemones, spektaklio kūrėjai kalba apie žmogiškųjų vertybių ir atjautos puoselėjimą, laiku ištartą žodį ir ištiestą ranką.

Bemaž keturis dešimtmečius lėlių teatre vaidmenis kurianti aktorė Lucija Zorūbaitė, sako, jog šventiniam laikotarpiui skirti spektakliai – išskirtiniai.

„Nors Kalėdinis laikotarpis kaip niekad intensyvus – žiūrovas neturi pajusti aktorių nuovargio – juk jis tikisi šventinio stebuklo, gražaus reginio ir smagaus pasibūvimo teatre. Todėl labai stengiamės nenuvilti savo mažųjų gerbėjų.“

Gruodžio viduryje prasidėję Naujametiniai spektakliai kvies žiūrovus iki sausio 11 d.
Plačiau: www.kaunoleles.lt

Kauno valstybinio lėlių teatro informacija

 Žymos: Lėlių teatras
Kas vyksta Kaune?
  • 13:00 - 14:00
  • 14:00 - 15:00
  • 15:00 - 16:00
  • visa diena

KAUNO MUZIKA

Vieta, kur rasi KAUNO atlikėjų arba muzikos, atliekamos KAUNE, vaizdo klipus...